Služby hrazené pojišťovnami

Léčebná tělesná výchova

Cílem je co možná nejlépe a nejrychleji zlepšit celkový zdravotní stav pacienta, zejména jeho pohybové funkce. Týká se především pacientů po úrazech, operacích, s bolestmi zad a kloubů, s neurologickým onemocněním, s vadným držením těla,… Využíváme i cvičení na neurofyziologickém podkladě, cvičení s využitím pomůcek ( overbally, velký míč, nestabilní plochy, therabandy,…).

Měkké techniky

Pomocí měkkých technik ovlivňujeme tzv. měkké tkáně ( kůže, podkoží, svaly, facie, svalové úpony ). Slouží k uvolnění svalových spasmů, k odstranění bolestivých změn ve svalech a okolních strukturách, k celkovému uvolnění.

Mobilizační techniky

Pomocí mobilizace odstraňujeme kloubní blokády, čímž obnovujeme pohyblivost v daném kloubu či segmentu páteře nenásilnou metodou.

Reflexní a vazivová masáž

Slouží k ovlivnění reflexních změn způsobené onemocněním vnitřních orgánů, pohybového aparátu, zvláště pak páteře.

Míčkování

Jde o reflexní metodu, při níž se molitanovým míčkem masíruje určitý úsek ( reflexní zóna, dráha ). Reflexní cestou dochází k ovlivnění vnitřních orgánů a jejich funkcí, snížení napětí svalů a povzbuzení imunitního systému. Míčkování nejčastěji využíváme u onemocnění dýchacích cest ( astma, záněty průdušek,… ), u poúrazových stavů, VDT, vertebrogenních syndromů, obrny periferních nervů,… Pomocí míčků se provádí i nespecifické mobilizace kloubů a páteře.

Elektroléčba

Jedná se o fyzikální terapii, kde využíváme různé druhy proudů. Tyto proudy převážně působí na zlepšení prokrvení tkání, uvolnění napětí svalů či na jejich posílení. Působí také proti zánětu, bolesti a otokům.

Druhy proudů : TENSNÍ PROUDY, INTERFERENČNÍ PROUDY, DIADYNAMICKÉ PROUDY, TRABERTOVY PROUDY, ELEKTROSTIMULACE, aj.

Magnetoterapie

Magnetoterapie využívá pulsního magnetického pole. Má protizánětlivý a protibolestivý účinek, způsobuje roztažení cév, uvolňuje svalové spasmy a napětí. Urychluje hojení kostí a měkkých tkání. Aplikuje se nejčastěji u degenerativních, zánětlivých a funkčních onemocnění pohybového aparátu.

Léčebný ultrazvuk

Principem ultrazvuku je mechanické vlnění a tvorba tepla hluboko v tkáních. Pomáhá odstraňovat bolest, uvolňovat napětí, zlepšovat prokrvení a proces hojení a vstřebávání poúrazových otoků. Nejčastější využití u poruch pohybového aparátu, chronických i akutních.

Vířivá končetinová koupel

Jedná se o masáž vířící vodou s částečnou aplikací na horní nebo dolní končetiny. Působí na zlepšení prokrvení, podporuje uvolnění svalů a kloubní ztuhlosti.

Všechny výše uvedené procedury si u nás můžete i sami objednat viz. ceník.

Aktuálně

Hledáte rehabilitaci v Pardubicích?

Přijímáme pacienty i bez lékařského předpisu za finanční úhradu v krátké objednací době!

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat...

 

POZOR ZMĚNA !!!

 

Od 2.1.2019 působíme na nové adrese:

 

Erno Košťála 1014

Pardubice 53012 ( zastávka linky č. 8, 88, 26 - Penzion-Dubina )

 

PRACOVNÍ DOBA OD

1.7. - 30.8.2019

PO - PÁ : 7:00 - 12:00 

 

Objednáváme osobně v časech:

PO - PÁ: 7:30 - 11:00

( informace o volných termínech na tel. č. 466415383 )

 

Email : info@rehabilitace-zdravi.cz

 

nenechte se omezovat...užívejte si pohybu naplno!